Supermicro, Supercomputing Konferansı 2017

  • |

Supermicro HPC 2017

Supermicro, Uluslararası Supercomputing Konferansı 2017'de Yeni Intel X11 Mimarisi ile İşyükü Optimize Edilmiş HPC Çözümlerini Sunuyor
Supermicro, önümüzdeki Intel® Xeon® İşlemci Ölçeklenebilir Ailesine dayalı yeni X11 sistemleri ve AI ve Derin Öğrenim için optimize edilmiş sistemler de dahil olmak üzere sektörün en geniş HPC çözüm portföyünü içeriyor

 

2U X11, BigTwin ™ (SYS-2029BT-HNR) hızlı yüksek yoğunluklu hesaplama altyapısı sağlar. Bu 2U 4 düğümlü şasi, düğüm başına çift işlemciler, 24 Bellek DIMM, 6 all-Flash NVMe sürücüsü ve 3 PCI-E 3.0 genişletme yuvası desteklemektedir. BigTwin ™% 30 daha iyi termal kapasite sunarak maksimum sistem performansını ve verimliliğini destekler.

8U X11, SuperBlade® araştırma ve veri analizi de dahil olmak üzere HPC uygulamaları için yoğun bir çözümdür. Bıçak çözümü, 20x'e kadar 2 yuvalı sunucuları veya 10x 4 yuvalı sunucuları ölçeklenebilir bir form faktörüyle destekler. Bıçaklar, en yüksek performanslı işlemcileri destekler. 100G EDR InfiniBand veya 100G Intel® Omni-Path geçişi düşük gecikmeli uygulamaları destekler. Bıçaklar, çalışırken değiştirilebilir NVMe sürücüleri ve çoklu düşük maliyetli M.2 depolama seçenekleri içerir. Muhafaza, güvenilirlik ve veri koruması için yüksek maliyetli veri merkezi UPS sistemlerini değiştiren isteğe bağlı Pil Yedekleme Gücü (BBP®) modüllerine sahiptir.

 

MicroBlade ™, 14/28 hot-swap yüksek performanslı sunucu blade'lerini destekleyen Blade form faktöründeki 3U / 6U muhafaza tabanlı bir çözümdür. MicroBlade, endüstri lideri yoğunluk, güç verimliliği ve geniş bir yelpazede mevcut işlemci seçenekleri ile yüksek performanslı iş yükleri sağlar. Yüksek düzeyde ölçeklendirilebilir bir mimari arayan ve yoğun uygulamaları hesaplayan HPC müşterileri MicroBlade'den fayda sağlayacaktır. Yarı iletken tasarım için yoğun hesaplama gerektiren uygulamaları çalıştıran bir MicroBlade merkezli veri merkezi kurulumu, en yüksek enerji verimliliği standartlarını sağlayan 1.06'lık bir endüstri lideri PUE ile sonuçlandı.

 

1U, SuperServer (SYS-1028GQ-TRT), Makine Öğrenimi, Derin Öğrenme ve Ölçek Çıkışı uygulamaları için dört P100 Pascal GPU'su olan çift Intel® Xeon® CPU'lu bir GPU Sunucusudur.

 

4U, SuperServer (SYS-4028GR-TR2), daha yüksek GPU yoğunluğu ve performansı sağlayan 8 GPU Sunucusudur. Çift Intel® Xeon® işlemcilerle, Tek Köklü bir karmaşıklık ve RDMA desteği ile sekiz adet P100 Pascal GPU bulunur; bu da yoğun bir şekilde paralel işlem gücü ve Derin Öğrenme ve Yapay Zeka uygulamaları için Makine Öğrenme ve Ölçeklendirme için rakipsiz GPU gözlemciliği üretir.

 

2U X11, Ultra Server (SYS-2029U-TN24R4T +), 24 NVMe sürücüye kadar depolama kapasitesine sahip yüksek performanslı depolama ve veritabanı uygulamaları için tasarlanmıştır.

 

2U Ultra Server (SYS-2028U-TR4 +), yüksek bant genişliği veri aktarımı ve yüksek performanslı depolama uygulamaları için Intel® Optane ™ kullanan kumaş üzerinde NVMe'yi sunar. 24 adede kadar çalışırken değiştirilebilir sürücü bölmesi için destek ile yeni Intel® Optane ™ SSD DC P4800X'in yanı sıra Intel® Omni-Path Architecture (OPA) ile de çalışacak.

 

1U Ultra Sunucu (SYS-1028U-TN10RT +), 10 U.2 NVMe katı durum sürücüsü desteğiyle yüksek performanslı depolama uygulamaları ve sanal ortamlar sağlamak üzere tasarlanmıştır.